Недолік сну негативно впливає на здоров’я, призводить до проблем з пам’яттю, мисленням і концентрацією, погіршує імунну систему, підвищує ризик розвитку діабету. Також поганий сон загрожує збільшенням ваги і підвищеним кров’яним тиском. Однак є продукти, які допоможуть впоратися з безсонням.

Портал Eat This, Not That! склав список таких продуктів.

Горіхи

Мигдаль, кешью, фісташки і волоські горіхи є природними джерелами мелатоніну, який безпосередньо впливає на якість сну, а також амінокислоти триптофану, яка відіграє важливу роль у виробництві серотоніну. Крім того, вони наповнені магнієм – важливим мінералом для здоров’я кісток, мозку, серця і м’язів.

Читайте також:  Дієтологом названо найкращі фрукти для продовження молодості

Насіння

Як і горіхи, насіння може підтримувати здоровий сон через високий рівень триптофану. Перед сном краще їсти гарбузове насіння, насіння льону та соняшнику.

Молочні продукти

Молоко (особливо тепле), простий йогурт і сир – відмінні варіанти для людей, які страждають безсонням. Вони також покращують якість сну за рахунок триптофану.

Ківі

Згідно з дослідженнями, вживання ківі в кінці дня може допомогти заснути і поліпшити якість сну. Це пов’язано з високою концентрацією в ківі антиоксидантів і вітамінів, таких як фолієва кислота.

Банан

Допомогти впоратися з безсонням можуть і банани. Крім триптофану, вони містять магній і калій, які покращують якість сну.

Читайте також:  Чи може сидяча робота приводити до каменів у нирках: пояснює лікар

Бобові

Квасоля і нут багаті амінокислотами і вітамінами, які важливі для вироблення серотоніну. Тому їх можна вживати перед сном для поліпшення його якості.

Також існують продукти, які, навпаки, можуть викликати безсоння. Сюди входять:

  • помідор;
  • цитрусові;
  • солодкі і гострі продукти;
  • алкоголь;
  • кофеїн.

Відзначається, що в середньому для більшості дорослих норма сну становить від 7 до 9 годин, проте вона може варіюватися в залежності від людини.