Мікрохвильова піч – зручне пристосування для готування і розігріву страв. Однак існують продукти, які експерти вкрай не радять поміщати в цей електроприлад.

В першу чергу фахівці закликають не гріти в мікрохвильовці їжу більше одного разу, оскільки так вона втрачає свої якості. Крім того, не варто туди класти піцу або хліб: продукти можуть втратити цілісність і стати сухими. Якщо іншого рішення немає, разом з їжею варто поставити в СВЧ-піч півсклянки води, пише The Daily Meal. Також експерти закликають не готувати в мікрохвильовці броколі – овоч може змінити смак і втратити 74-97% антиоксидантів.

Відзначається, що деякі продукти небезпечно поміщати в СВЧ-піч: наприклад, перець чилі. При нагріванні в електроприладі, він виділяє хімічну речовину капсаїцин, який міститься в перцевих балончиках. Фахівці попереджають, що він може викликати задуху або опік очей. Зварене круто яйце, яке розігріли в мікрохвильовці, може вибухнути на тарілці або в роті, а виноград в печі виділяє плазму і загоряється. “Іскрити” можуть і деякі листові овочі: капуста і шпинат, а також морква.

Не рекомендується гріти їжу в контейнерах для їжі на винос: їх часто роблять з пінополістиролу, який здатний плавитися і виділяти токсини в їжу. Паперові упаковки, наприклад, пакети також не безпечні, звертають увагу експерти: вони містять матеріал, що поглинає радіохвилі.