Якщо у вас є певні порушення фізичного здоров’я або психічний розлад, це може підвищити ризик захворіти COVID-19. Дані проблеми були названі фахівцями в публікації видання Eatingwell.

Одним з таких порушень, що підвищують сприйнятливість до коронавірусної інфекції, є серцеві відхилення. Люди із захворюваннями серцево – судинної системи часто мають високий кров’яний тиск, підвищений рівень холестерину, хвороби легенів, які послаблюють системи захисту здоров’я організму, включаючи імунну, – попереджає вчений з США, доктор медичних наук Вільям Лі.

Згідно з висновком американського коледж кардіологів, люди з серцево-судинними захворюваннями повинні обов’язково щепитися від грипу, щоб запобігти ще одне джерело лихоманки, асоційованої з COVID-19. Також їм важливо регулярно виконувати фізичні вправи і дотримуватися раціону, що допомагає зміцнити серце.

Читайте також:  Ось чому корисно приймати ванну щодня

Також особливої обережності в сезон епідемії коронавірусу повинні дотримуватися люди з хронічними респіраторними захворюваннями – наприклад, астмою, легеневою гіпертензією, ХОЗЛ. Викликана вірусом інфекція у них здатна спровокувати важку форму пневмонії, що підвищує ризик смерті.

Окрім дотримання рекомендацій з миття рук, соціального дистанціювання та інших заходів профілактики коронавірусу, Фонд ХОЗЛ радить цій категорії мати вдома 30-денний запас всіх необхідних ліків.

Цукровий діабет також відноситься до порушень здоров’я, які роблять людину схильною до COVID-19. Експерти Міжнародного фонду діабету (IDF) підкреслюють: віруси можуть процвітати в організмі при високому рівні глюкози в крові.

“Люди з діабетом мають підвищений рівень запалення в усьому тілі, що є додатковим фактором ризику. Вірусна інфекція у них може легко перетворитися на пневмонію з важкими ускладненнями”, – констатують вони.

Читайте також:  Десять спецій, завдяки яким ви скинете вагу

Тим, хто страждає від порушень, пов’язаних з підвищеним рівнем цукру в крові, важливо контролювати його за допомогою регулярних перевірок, пити воду і захищатися від стресу – крім виконання інших профілактичних дій, що допомагають запобігти захворюванню COVID-19.

Крім того, ризик коронавірусної інфекції підвищується при існуючих проблемах психічного здоров’я, таких як підвищена тривожність, депресія. Дані порушення підвищують концентрацію специфічних гормонів (наприклад, кортизолу), що значно послаблює імунну систему. При їх наявності рекомендується щоденні фізичні вправи, що займають 30 хвилин, а також техніки розслаблення у вигляді глибокого дихання і усвідомленості.

Карта поширення коронавірусу COVID-19 у світі:

Читайте також:  Ваш зір може розповісти про інсульт, який наближається