Видання The Sun розповіло про роботу берлінського психолога Герхарда Райбманна, який переконаний, що за розміром і формою пупка у людини можна дізнатися про риси характеру, а також спрогнозувати тривалість життя.

Так, згідно з даними дослідників з Німеччини, випираючий пупок – це показник властивої людини товариськості і впевненості в собі. Люди з випираючим пупком часто виявляються оптимістами, однак їх впевненість у правоті власної думки робить їх неприємними поряд з іншими. Згідно з дослідженням Райбманна, середня тривалість життя володарів випираючого пупка становить 72 роки.

Інша форма пупка – глибокий і круглий. Люди з таким пупком в більшості своїй м’якосерді: у них сильно розвинена емпатія, що робить їх дуже чутливими до нещасть і проблем інших. Ця ж властивість призводить до того, що ними часом безсовісно користуються. За словами німецького психолога, середня тривалість життя таких індивідуумів – це 81 рік.

Овальну форму пупка експерт вважає ознакою гіперактивності та емоційної нестійкості. Люди, у яких є овальний пупок, часто перебувають у стані душевної драми, так як схильні переживати навіть з-за дрібних неприємностей і вкрай чутливі до будь-яких проявів несправедливості або непорядності в навколишньому світі. Їх тривалість життя не перевищує 65 років.

Вузький, вертикально витягнутий пупок говорить про таку рису характеру як стриманість. Особистості з пупком подібного виду гранично «закриті» для оточуючих, але при цьому вони схильні до несподіваних душевних поривів, наприклад, можуть проявити неабияку щедрість, надати допомогу, яку від них ніхто не чекає. Тривалість життя при наявності такого пупка – 75 років.

Сплющений горизонтально пупок свідчить про складний характер. З володарем такого пупка буває важко домовлятися, його часто неможливо в чомусь переконати, оскільки він не звик довіряти оточуючим. Люди з подібним пупком живуть в середньому 68 років.