Люди з незапам’ятних часів задаються питанням: як жити довше? З кожним роком стає все очевидніше, що на тривалість життя впливають багато факторів, деякі з яких під силу підкоригувати самій людині. Наприклад, харчування.

Дослідження, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, визначило велику роль жирних кислот омега – 3 в поліпшенні якості життя.

Більш того, автори з’ясували, що продукти з вмістом цих жирних кислот допомагають збільшити тривалість життя за рахунок сприятливого впливу на здоров’я серця і зменшення запалень.

Дослідники вважають, що люди, у яких в крові виявлено більше омега-3, живуть на п’ять років довше. До такого висновку вони прийшли, вивчивши довгострокові показники здоров’я 2 240 осіб старше 65 років, передає Eat This, Not That!.

“Фактично, в цьому дослідженні ми виявили, що рівень омега-3 може бути таким же фактором, що впливає на довголіття, як і куріння”, – зазначила Алеікс Сала-Віла, одна з авторів дослідження, проведеного дослідницьким інститутом жирних кислот США спільно з медичним дослідницьким інститутом лікарні дель Мар. Фахівці відзначають, що не потрібно чекати виходу на пенсію, щоб купувати продукти з омега-3, почати слід якомога раніше.

Одним з головних переваг жирних кислот омега – 3-зменшення запалення. Цей процес є нормальним, але при надмірно або невирішеному запаленні можуть розвинутися хронічні хвороби. Джерелами жирних кислот є лосось, насіння льону, палтус, тунець, макрель, насіння Чіа, а також якісний темний шоколад.