Протеїнові батончики, спортивні напої з вітамінами, йогурти та інші продукти можуть здаватися корисними, проте насправді їх вплив на організм є шкідливим, – про це розповіла виконавчий директор НДЦ «Здорове харчування», дієтологиня Зінаїда Медведєва.

Виданню “Комсомольська правда” експертка назвала п’ять шкідливих продуктів, які можуть здаватися споживачам корисними. Один з таких – це протеїнові батончики. Справляючи враження здорового, правильного перекусу, продукт в реальності містить компоненти з розряду швидкозасвоюваних вуглеводів – ультраоброблені злакові пластівці, замінники цукру. Їх споживання здатне різко підвищувати цукор в крові, що “розхитує метаболічну систему”, підвищує ризик предіабету і діабету.

Читайте також:  П'ять ознак серцевого нападу, коли слід викликати швидку допомогу

Спортивні напої з вітамінами теж входять в список шкідливих. Їх склад відрізняється високим рівнем фруктози, засвоєння якої сприяє надмірному жироотложению, в тому числі в печінці. Також, зауважила Медведєвої, регулярне споживання фруктози сприяє розвитку хвороб кишечника, включаючи рак.

Йогурти, які рекламуються виробниками як корисний продукт з шматочками фруктів або ягід, насправді їх практично не містять. Замість цього в них додаються солодкі добавки, а також консервоване пюре, що виходить з високо переробленого продукту, насиченого цукром, говорить дієтологиня. Такі йогурти лише сприяють сплескам глюкози в крові, шкідливим для організму своїми наслідками.

Крім того, лікарка попередила про небезпеку червоного м’яса. Багатьом відомо, якої шкоди таять в собі перероблені продукти-ковбаси, сосиски, копченості. Їх регулярне споживання асоціюється з розвитком колоректального раку, така офіційна думка ВООЗ. Однак,, підкреслює Медведєва, “звичайне м’ясо, яке ми смажимо або запікаємо на вогні, з точки зору канцерогенності, шкідливе майже так само”. За її словами, м’ясо потрібно їсти не частіше одного разу на тиждень.

Читайте також:  Терапевт назвав 3 основні звички, які зберігають здоров'я

Також продуктом, чия шкода неочевидна на перший погляд, експертка назвала вершкове масло. Даний продукт корисний тільки за умови, що з’їдається в кількості не більше 10 грамів в день. Регулярне перевищення цієї дози загрожує зростанням рівня холестерину, що погіршує роботу серцево судинної системи, підвищує ризики інфаркту або інсульту.