Як виявилося, цей показник коливається протягом усього життя, але пік все ж таки настає в певний момент.

Група вчених із Німеччини та Швейцарії спробувала відповісти на питання, в якому віці людина найбільш щаслива. Їхню роботу про це опублікував журнал Psychoological Bulletin.

Вона заснована на аналізі досліджень, у яких взяли участь загалом 460 902 особи. З цієї групи вони окремо оцінили 443 анкети, де люди самі описували своє ставлення до себе протягом усього життя.

Ми зосередилися на змінах трьох основних компонентів суб’єктивного благополуччя — задоволеності життям, а також позитивних і негативних емоційних станах.

Сюзанна Бюкер
Професор з Німецького університету фізкультури та спорту у Кельні

Результати показали, що задоволеність життям знижується з 9 до 16 років. Дослідники пов’язують це із змінами у тілі під час статевого дозрівання. Потім цей показник тривалий час трохи росте і досягає піку до 70 років, а потім знову падає — аж до 96 років.

Читайте також:  Названо десять правил догляду для бездоганної шкіри

А ось позитивні емоційні стани знижуються практично протягом усього життя – з 9 до 94 років. Негативні ж трохи вагаються у віці від 9 до 22 років, а потім скорочуються до 60 років. Після шостого десятка їх знову побільшає.

Це може бути пов’язано з тим, що у людей похилого віку знижується фізична працездатність, часто погіршується здоров’я і вони починають менше контактувати з навколишнім світом.

Сюзанна Бюкер

Вчені резюмують, що у пізньому віці всі компоненти суб’єктивного благополуччя мають тенденцію швидше погіршуватися, ніж покращуватись. Тому важливо протягом усього життя не лінуватися і частіше займатися речами, які приносять задоволення.

Читайте також:  Уролог назвав продукти, які є небезпечні для нирок