Вчені констатують, що в умовах пандемії люди стали більше пити, і попереджають про найбільш руйнівні для організму наслідки, викликані алкогольним впливом.

“Вкрай важливо вживати алкоголь помірно, нехтування цим принципом може завдати серйозної і в деяких випадках незворотної шкоди організму. Деякі з найбільш гострих наслідків зловживання алкоголем пов’язані з пошкодженням нервової системи”, – констатують фахівці NHS, британської служби охорони здоров’я.

У Великобританії викликані пандемією коронавірусу потрясіння і самоізоляція посприяли зростанню споживання алкогольних напоїв. Лікарів турбує цей тренд. Виданню Express ними були названі найбільш руйнівні наслідки алкогольного впливу на організм.

Нервова система. За словами медиків, підвищених навантажень при зловживанні спиртним піддається нервова система – складна мережа нервів і клітин, які передають повідомлення від головного і спинного мозку до різних частин тіла. Якщо в мережі виникне поломка, це може викликати цілий каскад проблем.

Читайте також:  Прості поради, як швидко позбутися похмілля

Регулярне споживання занадто великої кількості алкоголю може пошкодити нерви, вплинути на рівень хімічних речовин-посередників (нейротрансмітерів) в головному мозку, привести до проблем із зором, рівновагою і координацією, больових відчуттів, порушення пам’яті, недоумства, – застерігають експерти.

“Якщо ви багато п’єте, то для вас підвищується ризик розвитку стану, званого енцефалопатією Верніке”, – назвали в NHS одне з найбільш руйнівних наслідків алкогольного впливу.

Інші побічні ефекти. За даними служби, іншими наслідками занадто частого споживання алкоголю є підвищення кров’яного тиску і рівня холестерину в крові, що є основним фактором ризику серцевих нападів і інсультів.

“Надлишок алкоголю також послаблює ваші кістки, підвищуючи ризик їх перелому. Послаблює імунну систему, роблячи вас більш уразливими для серйозних інфекцій”, – доповнили фахівці.

Читайте також:  Болить голова? Ось як цього позбутися без ліків

Хвороби, небезпечні для життя. Медики нагадують, що з постійною випивкою асоціюється розвиток цілого ряду захворювань внутрішніх органів, багато з яких представляються реальну загрозу життю людини. Крім безпліддя і сексуальних проблем (імпотенція, передчасна еякуляція), наслідками алкогольного впливу на організм можуть стати

  • Панкреатит
  • Хвороба печінки
  • Рак печінки
  • Рак рота
  • Рак голови і шиї
  • Рак молочної залози
  • Рак кишечника.