Щоб зберегти своє здоров’я надовго, дотримуйтесь цих рекомендацій лікарів, які пояснюють, чого не потрібно робити людям після 60 років.

Не ігноруйте втрату слуху. Ваші близькі стали помічати, що ви кажете надто голосно, або ж ви постійно просите їх повторити сказане або сказати голосніше? Не ігноруйте цю зміну, якщо вона раптом стала заважати вам, оскільки втрата слуху може означати високий ризик недоумства. Коли слух знижується, мозок не отримує потрібної аудіостимуляції, необхідної йому для підтримки здоров’я, – так що не полінуйтеся, відвідайте лікаря.

Не починайте та не продовжуйте курити. Куріння теж збільшує схильність до деменції, оскільки викликає запальну реакцію в організмі і кровоносних судинах, що досягають головного мозку.

Не ігноруйте ознак депресії. Депресія або інші невиліковані стани психічного здоров’я, такі як тривога, часто асоціюються у людей похилого віку з когнітивним занепадом і деменцією.

Якщо є якісь із наступних симптомів, потрібно поговорити з лікарем.

  • Постійне зниження настрою, відчуття гіркоти, смутку.
  • Проблеми зі встанням із ліжка: людина лежить у ній довгий час після пробудження.
  • Зникнення інтересу до хобі, занять, які раніше подобалися.
  • Порушення сну: надмірна сонливість чи недостатній сон.
  • Проблеми з концентрацією уваги, постійна неуважність.
  • Порушення апетиту.

Не ізолюйтеся від суспільства. За словами лікарів, коли ми стаємо старшими, то часто виявляємося більш ізольованими – це збільшує ризик недоумства. Наш мозок потребує соціальної взаємодії для стимуляції, тому наступного разу, коли хтось запропонує вам щось, подумайте ще раз, перш ніж сказати «ні».

Не ставайте малорухливим. Рух та вправи надає позитивний вплив на наші кровоносні судини та мозок, допомагають зменшити запалення. Після 65 років люди повинні займатися помірними фізичними вправами по 30 хвилин п’ять разів на тиждень, що допомагає підтримувати хороше здоров’я мозку.