Сьогодні найшкідливішим напоєм по праву вважається газована вода. Однак насправді навіть корисні на перший погляд чай і кава теж можуть нашкодити здоров’ю, особливо якщо готувати їх неправильно. Фахівці склали список з восьми найбільш “поганих” напоїв, яких варто уникати.

Солодкий чай

Це відноситься не тільки до домашнього чаю, але і готовим напоїв. Деякі з них містять 48 грамів цукру в одній пляшці, що становить 96% денної норми. Дієтологи радять навчитися пити чай взагалі без цукру, в крайньому випадку можна додати трохи меду.

Багато кави

Хоча одна або дві чашки кави можуть принести користь організму, слід двічі подумати, перш ніж випити четверту чашку. Медики попереджають, що великі дози напою можуть збільшити крихкість кісток. “Доросла людина може безпечно споживати до 400 міліграмів кофеїну в день (що еквівалентно чотирьом чашкам кави по 230 мл), але вживання більшої кількості може спровокувати вимивання кальцію. З часом це призведе до остеопорозу”, – розповіла доктор Мамта М. Мамік з Медичної школи Ікана.

Бульбашковий чай

Цей популярний солодкий напій з лопаються кульками тапіоки містить велику кількість калорій. Занадто багато цукру в раціоні може привести до порушення обміну речовин і збільшення ваги, пише Eat This, Not That!.

Кава в пляшках

Лікарі не втомлюються говорити, що перед покупкою будь-якого продукту варто уважно вивчити етикетку з його складом. Що стосується холодної готової кави, багато компаній наповнюють його молоком і цукром, щоб зменшити гіркоту, створювану антиоксидантами. В результаті виходить напій з 20 грамами доданого цукру, молока і лише невеликим вмістом кави.

Тайський чай з льодом

Головна проблема цього чаю криється в згущеному молоці, яким зазвичай його підсолоджують. На виході виходить дивовижний смак, але в чверті склянки містяться колосальні 44 грами цукру.

Готовий чай з льодом

У чай з льодом, який подають в мережах фаст-фуду, додається альгінат пропіленгліколь. Це харчовий загусник, стабілізатор і емульгатор, який може викликати серцево-судинні захворювання. Насправді він не такий вже далекий від пропіленгліколю, також відомого як автомобільний антифриз. Але це не заважає мережам швидкого харчування використовувати його в своїх напоях.

Кава з вершками

Вершки для кави і крем для засмаги мають більше спільного, ніж можна собі уявити. Обидва вони містять діоксид титану, блокатор ультрафіолетового випромінювання, який також діє як відбілюючий агент. Було доведено, що добавка викликає пошкодження печінки і тканин у мишей, а також може мати наслідки для здоров’я людини. Крім того, вершки для кави “присипають” трансжирами, часто ховаються під своїм менш відомою назвою: моно – і дигліцериди. Крім того, що діоксид титану викликає серцево-судинні проблеми, було виявлено, що він погіршує пам’ять у дорослих до 45 років. Багато брендів також використовують у своєму продукті TBHQ, який являє собою форму Бутану.

Незвичайні кавові напої

Більшість улюблених кавових напоїв набагато солодше кока-коли. Взяти, наприклад, мокко Mcdonald’s McCafe. Ця кава містить 340 калорій і 42 грами цукру, а латте Starbucks – 450 калорій і 52 грами цукру.