Дослідження вчених з США, опубліковане виданням Journal of Nutrition, спростовує шкоду червоного м’яса для серця. Його вживання в нормальній кількості не збільшує ризику серцево-судинних захворювань, як це часто стверджується, констатують фахівці.

Співробітники Університету Індіани в Блумінгтоні проаналізували показники роботи організму у людей, які відмовилися від червоного м’яса, і тих, хто його все-таки їсть.

“Більшість показників метаболічного і серцево-судинного здоров’я, таких як чутливість до інсуліну і холестерин ЛПНЩ, – не відрізнялися у людей, які дотримувалися раціону з червоним м’ясом і раціону без нього”, – констатували в результаті науковці.

Вони підкреслюють, що м’ясо є високопоживним продуктом з високим вмістом білка, заліза, цинку. Аналіз вчених не підтвердив його шкоди навіть при досить інтенсивному споживанні, якщо харчування людини в цілому є здоровим. Мова, правда, йде про пісне м’ясо.

“Наше дослідження показало, що збільшення споживання пісного м’яса в якості заміни рафінованого крохмалю в здоровій дієті не погіршує кардіометаболічні фактори ризику”, – резюмували автори роботи.