Рак легенів вважається одним з найбільш поширених і серйозних видів онкології. Тільки у Великобританії щорічно це захворювання діагностується у 47 тис. осіб. На ранніх стадіях може не бути будь-яких симптомів хвороби, або вони схожі на менш серйозне нездужання.

За даними центрів лікування раку Америки (CTCA), в якійсь мірі це пов’язано з тим, що в легенях мало нервових закінчень. У CTCA додали, що сигналізують про хворобу ознаки на ранніх стадіях варіюються від людини до людини. Якщо ж їх вчасно помітити і звернутися до фахівця, то можна запобігти розвитку онкології.

Симптоми раку легенів на ранніх стадіях

Є кілька загальних ознак, які відносяться до ранніх симптомів раку легенів. Першим з них в CTCA назвали бронхіт, який довго не проходить. Відзначається, що це інфекція основних дихальних шляхів легень (бронхів), яка викликає їх роздратування і запалення.

У числі інших ранніх ознак фахівці згадали кашель протягом декількох тижнів, який тільки посилюється з часом. Ще на рак легенів вкажуть кровохаркання, біль при диханні, задишка, постійна втома і слабкість, а також втрата апетиту і втрата ваги без видимих на те причин.

Коли слід звернутися до лікаря?

У Національній службі охорони Здоров’я Великобританії (NHS) радять звернутися до терапевта, якщо спостерігається постійний кашель і задишка. “Вони (лікарі – «ред») оглянуть вас і <...> вимірюють, скільки повітря ви вдихаєте і видихаєте”, – сказали в NHS.

Фактори ризику розвитку раку легенів

Є кілька факторів, що збільшують ризик розвитку раку легенів. При цьому наявність будь-якого з них зовсім не означає, що людина в майбутньому зіткнеться з цим видом онкології, пише Express.

Так, більшість випадків раку легенів викликано курінням. Однак захворювання може розвинутися і у людей, які ніколи не курили. За даними Cancer Research UK, близько семи з 10 осіб, у яких виявили цю хворобу, були курцями.

Підвищує ризик розвитку онкології вдихання сигаретного диму. Також шкідливо вплив певних речовин протягом тривалого часу, наприклад, парів дизельного палива.