Після 50 років у багатьох чоловіків проявляється стандартний набір недуг.

Найпоширеніша чоловіча серцева хвороба – інфаркт міокарда. Його підступність полягає в тому, що симптоми можуть не проявлятися до останнього моменту. Тому після 40 років чоловікам потрібно обов’язково щорічно робити ЕКГ, навіть якщо немає болю в серці і задишки.

Друга значуща вікова хвороба – атеросклероз. Це небезпечне хронічне прогресуюче захворювання, що веде до утворення атеросклеротичних бляшок в стінках артерій, звужуючи її просвіт.

Необхідно позбутися від шкідливих звичок (алкоголь, куріння), більше рухатися, не допускати ожиріння, контролювати тиск, правильно харчуватися, уникати стресових ситуацій.

Подагра – майже виключно чоловіча хвороба, при якій в організмі утворюється надлишок солей сечової кислоти (уратів), що вражають суглоби. В цьому випадку перш за все потрібно змінити спосіб життя – нормалізувати вагу, відмовитися від алкоголю, дотримуватися дієти.

Простатит. Ця недуга вражає чоловіків будь-якого віку, але найбільш уразливі ті, кому за 45. Запалення передміхурової залози може виникнути з кількох причин. Це, в тому числі, простудні, інфекційні захворювання; інфекції, що передаються статевим шляхом; малорухливий спосіб життя; нерегулярне статеве життя.

Рак простати зазвичай зустрічається саме у чоловіків після 50 років і за статистикою займає друге місце в світі серед онкологічних захворювань.