Уявлення про “робочий тиск”, яке може не збігатися з нормою, є однією з типових помилок людей з гіпертонією. Так само, як і самостійний вибір ліків.

У телепрограмі “Жити здорово!” медиками були названі типові помилки і помилки людей з гіпертонією. Зокрема, ведуча програми Олена Малишева та її колега-кардіолог, професор Симон Мацкеплішвілі вказали на неправильність такого поняття, як «робочий тиск».

“Тиск буває нормальний, не вище 130. І ненормальне – підвищене. Ніякого робітника не існує”, – підкреслив кардіолог.

Ще однією типовою помилкою людей з гіпертонією, за словами лікарів, є відмова від прийому ліків при хорошому самопочутті. Фахівці констатують: призначені препарати необхідно приймати на постійній основі, а не тільки в разі підвищення тиску.

“Таблетки від гіпертонії не лікують її, а дозволяють утримувати тиск в нормальних межах. Коли їх прийом припиняється, тиск знову починає зростати”, – пояснив професор Мацкеплішвілі.

Також помилка – це самостійне призначення собі ліків і зміна з дози. Медики закликали довіряти таке призначення тільки лікарям. Вони попереджають, що ліки мають побічні ефекти – ті ж гіпотензивні засоби можуть знижувати потенцію.