Восени гарбуз з’являється в меню ресторанів і на полицях магазинів. Він багатий вітамінами і мінералами, тому багато людей додають його в свій раціон, коли на вулиці стає холодно.

М’якоть і насіння гарбуза багаті вітаміном С, який підвищує імунітет і знижує ризик різних хронічних захворювань. Крім цього, він дуже корисний для здоров’я шкіри. Бета-каротин у складі гарбуза перетворюється організмом на вітамін А, що поліпшує зір, пише Food.news.

Гарбуз містить рослинні сполуки, які називаються каротиноїдами. Вони допомагають очистити печінку. Бета-криптоксантин, один з видів каротиноїдів, який є в гарбузі, може полегшити запалення в організмі. Це запобігає розвитку таких захворювань, як артрит.

У складі гарбуза багато клітковини. Її високий вміст зберігає відчуття ситості протягом більш тривалого часу після їжі. При збалансованій дієті з великою кількістю клітковини можна швидше скинути зайву вагу. Деякі вчені стверджують, що гарбуз знижує рівень цукру в крові. Калій в її складі допомагає в боротьбі з підвищеним кров’яним тиском. Дослідження доводять, що бета-каротин у гарбузі також може відігравати певну роль у профілактиці раку.