При хворобі Альцгеймера білок (пептид) утворює згустки в головному мозку і призводить до втрати пам’яті у хворих. У нещодавно опублікованій статті дослідницька група з Уппсальського університету описала новий метод лікування, який збільшує власне розкладання в організмі будівельних блоків, які призводять до утворення цих білкових грудок.

У Альцгеймера хвороба пептид амілоїд-бета починає формуватися згустки в мозку. Цей процес називається агрегуванням, а створені таким чином згустки називаються агрегатами. Методи лікування хвороби Альцгеймера, які в даний час проходять клінічні випробування, являють собою спроби зв’язуватися з цими хвороботворними агрегатами. Але вони не можуть зв’язуватися з найдрібнішими агрегатами, які, на думку багатьох, є найбільш токсичними для нейронів.

Читайте також:  Названо симптоми передчасного старіння

Метод лікування, розроблений в новому дослідженні Упсали з використанням мишей, руйнує будівельні блоки, з яких формуються ці агрегати, перш ніж вони встигнуть агрегуватися. Таким чином, цей метод обробки знижує утворення агрегатів всіх типів.

В ході дослідження вчені побачили найбільший ефект в гіпокампі-тієї частини мозку, яка формує спогади, і першої частини, ураженої хворобою Альцгеймера.

“Той факт, що ми побачили, що ефект найбільш очевидний в гіпокампі, зокрема, дуже хороший. Ми сподіваємося, що цей метод зможе діяти дуже цілеспрямовано і матиме мало побічних ефектів, які були проблемою в інші дослідження”, – говорить Грета Халтквіст, науковий співробітник відділу фармацевтичних біологічних наук, яка керувала дослідженням.

Читайте також:  Щоденний фастфуд наближає старече недоумство

Джерело: МедікФорум