Чим краще здоров’я, тим вищі шанси прожити довше. За словами вчених, знизити ризик розвитку небезпечних захворювань можна, зокрема, за допомогою правильного харчування. Наприклад, у ході недавнього дослідження вчені проаналізували склад та користь для організму червоних фруктів та ягід.

Згідно з науковою статтею, опублікованою в журналі Foods, особлива увага приділялася малині, полуниці, чорниці, вишні та журавлині. За словами вчених, ці ягоди багаті на вітаміни, каротиноїди та антиоксиданти, здатні захистити клітини від пошкоджень вільними радикалами та запобігти розвитку запалення в організмі. Це, у свою чергу, знижує можливість розвитку таких небезпечних захворювань, як рак і діабет другого типу.

Експерти Гарвардської школи громадської охорони здоров’я зазначають, що здорове харчування є одним із трьох основних факторів, коли йдеться про мінімізацію ризику розвитку діабету другого типу. На додаток до вживання червоних фруктів, таких як полуниця та малина, лікарі радять включати до раціону цільнозернові продукти та збільшувати фізичну активність.

“Здорове та збалансоване харчування також може знизити ризик розвитку раку”, – заявили фахівці Cancer Research UK. Зокрема, вони порадили вживати продукти з високим вмістом клітковини: фрукти, овочі, сочевицю, квасолю та вівсянку. Натуральні молочні продукти можуть зменшити ризик розвитку онкологічних захворювань кишківника, додали в Cancer Research UK.

Крім цього, лікарі рекомендували скоротити споживання обробленого та червоного м’яса. Сюди відносяться:

  • бекон;
  • сосиски;
  • курячі нагетси;
  • фастфуд.