Інтернет-клініка в Великобританії, що спеціалізується на он-лайн-консультуванні на анонімній основі з питань імпотенції, венеричних хвороб, контрацепції і так далі опублікувала дані опитування. Виявилося, що Швеція лідирує серед країн Європи за поширеністю захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ).

Такі підсумки рейтингу трьох з половиною тисяч прохань пов’язаних з ЗПСШ про консультації, що надійшли в клініку від європейських громадян. На другому, після Швеції, місці опинилася Німеччина, на третьому – Великобританія. У першу десятку також увійшли в порядку убування Польща, Франція, Іспанія, Італія, Данія, Швейцарія та Австрія.

Найбільш поширеним серед європейців видом ЗПСШ виявився хламідіоз.

Читайте також:  Жирова хвороба печінки: ознаки пошкодження печінки через надмірне вживання алкоголю

В останнє десятиліття в Європі відзначається значне зростання числа звернень за меддопомогою, пов’язаних з ЗПСШ – тільки з Швеції зареєстровано 38-відсоткове збільшення запитів на консультацію з приводу хламідіозу та гонореї. Між тим, на думку фахівців, таке зростання звернень саме з боку шведів може бути пов’язаний з тим, що в цій країні закон вимагає, у разі діагностування ЗПСШ, повідомляти про це всіх своїх колишніх сексуальних партнерів.

Що стосується Великобританії, то її «столицею ЗПСШ» виявився Бірмінгем, на другому місці – Східний Лондон, на третьому – Глазго. Серед захворювань лідирує хламідіоз, потім йде гонорея, на третьому місці – генітальні бородавки. За даними клініки, за останні десять років середній вік хворих зріс з 16-24 років до 35 років.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну В12: симптоми, які не можна пропускати