ГоловнаНовини Здоров'яЗайва вага бабусь впливає на здоров’я онуків

Зайва вага бабусь впливає на здоров’я онуків

бабуся і внукХвороби серця, діабет, рак грудей, кишечника, інсульти та інші проблеми, пов’язані з ожирінням, можуть передаватися через покоління. Це довели фахівці з Единбурга. За їх словами, щоб оцінювати ризики для здоров’я людини, потрібно дивитися на стан його бабусь.

Дані висновки вченим допомогли зробити гризуни. Були вивчені миші жіночої статі з помірною формою ожиріння. Їх годували жирною і солодкою їжею до і під час вагітності.

У результаті у їх потомства не було проблем (це перше покоління). А ось у другого покоління чітко фіксувалися відхилення. Чому не страждало перше покоління, вчені не знають.

Читайте також:  Перші симптоми раку: лікар розповів, як вчасно врятувати своє життя

Коментує доктор Аманда Дрейк, старший клінічний науковий співробітник Единбурзького університету: “Беручи до уваги яка розгортається в світі епідемія ожиріння, дуже важливо розуміти, як це відіб’ється на наступних поколіннях. У людей можна провести подібне дослідження та оцінку, але це буде непросто. Доведеться брати в розрахунок генетичні, соціальні, культурні аспекти і фактори навколишнього середовища “.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News