Очевидно, декілька вчених з Іспанії та Великобританії вважають, що це може бути так. Дослідники в обох країнах змогли довести, що конкретне з’єднання, знайдене в зеленому чаї, відоме як EGCG, володіє здатністю інгібувати ріст ракових клітин.

Ця речовина, схоже, виконує чудову дію у запобіганні росту ракових клітин шляхом інгібування певного ферменту, дигідрофолатредуктази і, за словами професора Роджера Торнлі з Центру Джон Іннес Норвіч, Англія: «Ця перша відома субстанція для виготовлення протиракового лікарського засобу була ідентифікована як інгібований EGCG ».

Чудова новина для любителів зеленого чаю, звичайно ж, полягає в тому, що зелений чай містить приблизно в п’ять разів більше EGCG, ніж інші відомі сорти чаю.

Читайте також:  Онколог розповів про шанси вилікувати рак кишківника на різних стадіях

Однак, як стверджує професор Торнлі, до цих пір не було ніяких визначень щодо того, скільки зеленого чаю потрібно споживати людині для отримання корисних ефектів, що забезпечуються цим з’єднанням.

Він також заявляє, що EGCG може бути лише одним з декількох інгредієнтів зеленого чаю, що володіють такими властивостями. Але немає ніяких підстав перестати пити зелений чай.

Але, проте, жінки, які вагітні, отримують рекомендації про те, що добавки фолієвої кислоти можуть захистити новонароджених від вродженого розщеплення хребта (spina bifida occulta). Мабуть, зелений чай, якщо він споживається у великих кількостях, може мати ефект зниження ефективності фолієвої кислоти. Це потрібно враховувати, споживаючи зелений чай.

Читайте також:  Психотерапевт пояснив, чому шкідливо пригнічувати негативні емоції

Джерело: МедікФорум