Організм людини з віком як би «загасає», що в першу чергу позначається на травній системі, яка не може витримувати колишнє навантаження. Експерти в області медицини і здоров’я назвали 5 головних принципів харчування, дотримуючись яких після 60 років можна уникнути розвитку ряду захворювань ШКТ.

Починаючи з 40 років добовий обсяг калорій кожне 10-річчя повинен знижуватися приблизно на 7% і до 60 років їх щодня спожиту кількість може змінюватись в районі 2 тисяч. Таким чином шлунок, з віком втрачає еластичність, продовжить нормально функціонувати, а ризик гастриту, виразки або ерозії знизиться в рази.

Експерти рекомендують у зрілому віці обмежити споживання м’яса. Повністю виключати даний продукти не слід, але перевагу варто віддавати нежирним сортам – курятина, індичка, телятина та інші. Двічі в тиждень необхідно вживати річкову рибу і по можливості уникати часнику, гострих спецій і соусів. Обов’язково в раціоні повинні бути присутніми яйця, а вживати їх радять у вигляді омлету або звареними некруто.

Якщо людина після 60 років спостерігає розвиток непереносимості молочних продуктів, наприклад, тяжкість в шлунку, то від них потрібно відмовитися. У разі відсутності даної проблеми добова доза «молочки» не повинна перевищувати 400 грамів, а вживати краще перероблене молоко, тобто йогурт, кефір або ряжанку. Вершкове масло бажано замінити на щось більш корисне. Як варіант можна спробувати сир.

Літнім людям корисно вживати каші, але при цьому від манки, перловки і пшонки варто відмовитися, а гречка і вівсянка в харчуванні повинні бути обов’язково. Останню бажано «присмачувати» свіжими фруктами і ягодами. Кількість цукру також потрібно знижувати. Його в день можна вживати не більше 50 грамів, причому враховувати не тільки чистий продукт, але і той, що знаходиться в складі готових страв і напоїв. Число кухонної солі не повинно перевищувати 5 грамів в день, що допоможе знизити навантаження на нирки і нормалізувати тиск.