Ряд досліджень показує, що вживання кави допомагає запобігти процесу відкладення кальцію в артеріях, що веде до розвитку тяжкої патології серцево-судинної системи.

Чи корисна кава для людей із серцевими захворюваннями? Вчені з Південної Кореї відповідають ствердно: їх дослідження, проведене на когорті з 25 000 чоловіків та жінок, показало, що напій ефективно перешкоджає кальцифікації артерій – стану, що викликається атеросклерозом і є фізичним маркером уразливості серцево-судинної системи. Нерідко кальцифікація артерій стає провісником серцевого нападу.

Медики констатують, що кальцифікація передбачає накопичення в артеріях кальцієвих бляшок, і з віком їхня ймовірність появи у людини стає все більш істотною. Такі бляшки покривають внутрішню оболонку аорти та інших судин, що ведуть до серця, що перешкоджає кровотоку та підвищує ризик обструкції.

Читайте також:  Безсонні ночі можуть призвести до набору кілограмів

Вчені дійшли висновку, що “вживання від двох до трьох до чашок кави на день може значно зменшити кількість кальцію, що відкладається в артеріях, що ведуть до серця”.

Корисний ефект напою дослідники пов’язують із дією антиоксидантів, які у кавових зернах. На їхню думку, щоденне споживання кави має бути частиною раціону у людей із серцевими захворюваннями, хоча зловживати кофеїном все ж таки не слід – особливо якщо напій викликає почуття занепокоєння.