Ряд досліджень показує, що вживання кави допомагає запобігти процесу відкладення кальцію в артеріях, що веде до розвитку тяжкої патології серцево-судинної системи.

Чи корисна кава для людей із серцевими захворюваннями? Вчені з Південної Кореї відповідають ствердно: їх дослідження, проведене на когорті з 25 000 чоловіків та жінок, показало, що напій ефективно перешкоджає кальцифікації артерій – стану, що викликається атеросклерозом і є фізичним маркером уразливості серцево-судинної системи. Нерідко кальцифікація артерій стає провісником серцевого нападу.

Медики констатують, що кальцифікація передбачає накопичення в артеріях кальцієвих бляшок, і з віком їхня ймовірність появи у людини стає все більш істотною. Такі бляшки покривають внутрішню оболонку аорти та інших судин, що ведуть до серця, що перешкоджає кровотоку та підвищує ризик обструкції.

Вчені дійшли висновку, що “вживання від двох до трьох до чашок кави на день може значно зменшити кількість кальцію, що відкладається в артеріях, що ведуть до серця”.

Корисний ефект напою дослідники пов’язують із дією антиоксидантів, які у кавових зернах. На їхню думку, щоденне споживання кави має бути частиною раціону у людей із серцевими захворюваннями, хоча зловживати кофеїном все ж таки не слід – особливо якщо напій викликає почуття занепокоєння.