На погіршення зору може впливати безліч факторів, включаючи хронічні захворювання, генетику і вікові зміни. Однак в деяких випадках запобігти цьому можна за допомогою певних продуктів харчування.

Портал Eat This, Not That! зібрав дані кількох досліджень і з’ясував, які продукти можуть поліпшити зір.

Апельсиновий сік

Апельсиновий сік без домішок містить пігменти каротиноїдних рослин. Вони пригнічують запальні процеси в клітинах організму, розповіла дієтолог Міа Сін. Це, в свою чергу, сприяє зниженню ризику вікової дегенерації жовтої плями.

Червоний перець

За даними Національного інституту охорони здоров’я, деякі дослідження вказують на здатність вітаміну С знижувати ризик утворення катаракти. Відзначається, що відмінним джерелом цього вітаміну, а також антиоксидантів є червоний перець. Один такий овоч може містити до 233% добової норми вітаміну C.

Насіння гарбуза

Насіння гарбуза-відмінне джерело цинку, яке може уповільнити розвиток вікової дегенерації жовтої плями, запобігаючи пошкодження клітин сітківки. Крім того, дослідження, опубліковане Національним очним інститутом США показує, що комбінація бета-каротину, вітамінів C і E, цинку і міді знижує ризик прогресування вікової дегенерації жовтої плями середнього або високого ступеня на 25%.

Сардина

Сардини є джерелом біодоступних жирних кислот ДГК омега-3, які мають протизапальні властивості і важливі для здоров’я сітківки. Також джерелом таких кислот є лосось, морський окунь і скумбрія.

Солодка картопля

Солодка картопля містить бета-каротин, який організм перетворює на вітамін А. Він, у свою чергу, допомагає запобігти сухості очей. За даними Американської академії офтальмології, без вітаміну А очі не можуть виробляти достатньо вологи та пігментів, необхідних для правильного функціонування сітківки, що може призвести до курячої сліпоти.