Високий рівень холестерину збільшує ризик розвитку небезпечних захворювань серцево-судинної системи. Підвищений цукор у крові не менш небезпечний, тому що негативно впливає на всі органи людини. А пацієнти з цукровим діабетом мають підвищені ризики інфарктів, інсультів та втрати зору. Фахівці стверджують, що для зниження холестерину та цукру в крові важливо включити до раціону такий елемент, як клітковина.

Яка буває клітковина

Харчові волокна або клітковина бувають двох видів: розчинні та нерозчинні, і обидва дійсно корисні для здоров’я. Джерела розчинної клітковини містяться у вівсянці, бобових та у багатьох фруктах. Джерелами нерозчинної клітковини, у свою чергу, є цільнозернові, бобові та більшість овочів.

Дослідження про користь клітковини

В одній роботі вчені поєднали результати 243 досліджень, присвячених впливу харчових волокон на здоров’я. Вивчивши дані більш ніж 4600 осіб, фахівці виявили сильний зв’язок між вищим споживанням харчових волокон та найкращими результатами для здоров’я, розповіли фахівці Harvard Medical School.

Виявилося, що споживання не менше 25 г харчових волокон на день пов’язане з нижчою вагою, рівнем холестерину та цукру в крові, а також нижчим кров’яним тиском. Крім того, споживання клітковини знижувало ризик смертності від діабету, серцевих захворювань та інсультів.