Здоров’ю серця можуть шкодити багато факторів. Британські медики згрупували основні причини , які призводять до хвороб кровоносної системи найчастіше .
 
Серцево- судинні захворювання є головною причиною смерті як серед чоловіків , так і серед жінок в Європі , США і в більшості промислово розвинених країн . Після 20 -річного спостереження великої групи з чоловіків і жінок середнього віку , співробітники Медичного дослідницького ради Великобританії склали своєрідний рейтинг факторів ризику серцево – судинних захворювань.
 
Сюрпризом для дослідників стало те , що вони виявили. З’ясувалося , що однією з вирішальних причин розвитку хвороб серця може бути … низький інтелект . Втім , вченим такий зв’язок здається цілком логічним. На їх думку , люди з низьким інтелектом часто просто не можуть оцінити важливість порад про шкоду куріння , здорове харчування і необхідності фізичних вправ. Вони не усвідомлюють що той чи інший їхній вчинок здатний завдати шкоди здоров’ю , і в усіх сферах свого життя допускають критичні помилки.
 
За результатами пошуків , низький рівень інтелекту поступається лише палінню в списку грізних факторів серцево – судинних захворювань. У людей з низьким IQ набагато частіше виникають хвороби серця, у тому числі що призводять до смерті , ніж у людей з високим.
 
Отже, на першому місці куріння – серце і судини страждають через нього найсильніше. На другому місці саме слабкий розум . Інші позиції рейтингу зайняли неправильне харчування , гіпертонія і малорухливий спосіб життя.

Читайте також:  Який напій допомагає від головного болю