Деякі продукти в процесі перетравлення довго просуваються по кишечнику, тверднуть, що сприяє появі судинних сплетінь, геморою.

В умовах самоізоляції важливо дотримуватися раціону, що сприяє хорошому травленню. Медики попереджають, що вживання певних продуктів може провокувати зростання гемороїдальних сплетінь, або дратувати, посилюючи запалення в уже наявних вузлах.

Продукти, здатні довести до виникнення геморою, були названі виданню «Аргументи і факти» лікарем-колопроктологом клініки колопроктології Сеченовського університету, кандидатом медичних наук Інною Туліной.

За словами фахівця, такі продукти довго просуваються по кишечнику, втрачаючи воду і затвердевая. Таким чином при дефекації людині доводиться тужитися, що автоматично збільшує ризик гемороїдальних вузлів.

Читайте також:  Попереджувальні ознаки розвитку катаракти

До такої проблеми, зокрема, веде регулярні борошняні продукти в меню. У виробах з борошна мало води, і при перетравленні з них формується дуже твердий кал, пояснила Туліна.

Також серед названих продуктів – картопля. Вона містить багато крохмалю, досить повільно перетравлюється, призводить до появи твердого об’ємного стільця, що збільшує навантаження кишечника.

Лікар не радить їсти на регулярній основі і продукти, багаті білком, насичені спеціями, а також алкоголь: все це – їжа, здатна довести до запалення внутрішніх гемороїдальних вузлів.