Восени нашій імунній системі потрібна вся її міць, щоб успішно відбивати атаки бактерій і вірусів. Ось що ми можемо зробити, щоб допомогти їй працювати ще ефективніше.

Восени, коли холодно, сиро, вітряно і не вистачає сонячного світла, нашій імунній системі доводиться працювати на повну котушку. І щоб підтримати її, не варто нехтувати навіть дрібницями — в простудний сезон всі засоби хороші. Ось кілька хитрощів, які допоможуть зміцнити вашу імунну систему.

Боріться зі стресом

Хронічний або просто тривалий стрес негативно впливає на імунну систему: чим більше ми нервуємо, тим частіше хворіємо. Тому важливо знаходити кожен день хоча б п’ять хвилин для практик, які допомагають розслабитися і зняти напругу. Медитація, в’язання, читання, масаж, прогулянки і навіть просто чашка чаю, випита повільними ковтками — все йде в хід!

Смійтеся частіше

Сміх-найпростіший і ефективний спосіб зняти стрес, а ще він допомагає зробити імунітет сильніше. Сміх допомагає вивільнити нейрони, які допомагають нам боротися з хворобами — саме час обрати комедію на вечір.

Співати

Коли ми співаємо, активізуються не тільки голосові зв’язки і легені, але і селезінка, що допомагає збільшити концентрації антитіл в крові і посилити імунну систему. Якщо репетиції хору або караоке — не ваш метод, хоча б співайте в душі — але від душі!

Займайтеся спортом

Так-так, фізкультура і правда зміцнює наше здоров’я і допомагає рідше хворіти. Вам навіть необов’язково записуватися в спортзал або басейн — досить просто робити зарядку або щогодини переривати роботу заради кількох присідань або нахилів.

І відпочивайте

Не захоплюйтеся спортивними навантаженнями дуже сильно: восени, як ніколи, нам потрібні дні відпочинку. Займайтеся хоча б через день, а ще краще — два рази в тиждень. Це оптимальний режим, який дозволить вам відновлюватися між тренуваннями.

Залишайтеся в теплі

Мама була права: чим холодніше, тим менше можливостей у наших імунних клітин боротися з вірусами. З цієї причини тримайте ноги, руки, шию і голову в теплі і не дозволяйте собі замерзнути.

Їжте більше куркуми

Яскраво-жовта пряність допомагає боротися з мігренню і раком, а ще вона підтримує наш імунітет — і все це завдяки антиоксидантам, яких багато в куркумі.

Пийте чай з імбиром

Самий осінній і зимовий напій — чай з імбиром, медом і лимоном. Він не лише допомагає боротися із запаленням, але і підтримує наш імунітет, даючи сили для боротьби з хворобами.