Рух, достатній сон, відмова від куріння та контроль кількості вживаного алкоголю називаються лікарями серед щоденних навичок, які ведуть до продовження життя.

Рух. Британський лікар Сайяда Мауджі розповіла в інтерв’ю, що щоденна рухова активність (наприклад, ходьба в швидкому темпі) знижує ризик серцево-судинних захворювань, інсульту, покращує обмін речовин, допомагає підтримувати здорову вагу, підвищує міцність кісток, підтримує здоров’я психіки. на показники тривалості життя.

Якісний сон. Лікар Мауджі нагадала, що в середньому організму потрібно від шостої до дев’ятої години сну на добу. Для цього вдень важливо отримувати багато природного сонячного світла – це підтримує здорові цикли сну та неспання. Також слід дотримуватися певних правил гігієни сну.

Читайте також:  Секрет красивого волосся японок: 3 головні правила

«Гарний нічний сон покращує психічний добробут, підвищує імунітет, допомагає підтримувати здорову вагу. Регулярний поганий сон може збільшити ризик розвитку серцевих захворювань, діабету, ожиріння, депресії та деяких видів раку», – каже медик.

Контроль за алкоголем. Ще одна звичка, яка веде до продовження життя. Доктор Мауджі наголосила, що «безпечного» рівня вживання алкоголю не існує, на фізичне та психічне здоров’я може негативно вплинути фактично будь-який обсяг спиртного.

Здорове харчування. Лікар радить вживати різноманітні продукти – так тіло з більшою ймовірністю отримає всі необхідні йому поживні речовини.

Наведені нижче рекомендації експерта.

  • Третина раціону повинні становити крохмалисті вуглеводи: картопля, хліб, рис, макарони, крупи.
  • Потрібно прагнути вживати більше цільнозернових продуктів або вуглеводних продуктів з високим вмістом клітковини.
  • Щодня з’їдати кілька різних фруктів чи овочів.
  • Слід з’їдати щонайменше дві порції риби, особливо жирної, на тиждень: вона містить білки, вітаміни та мінерали та жирні кислоти омега-3, які можуть допомогти запобігти серцевим захворюванням.
  • Необхідно скорочувати споживання насичених жирів, які у оброблених харчових продуктах, і намагатися вибирати продукти з ненасиченими жирами.
  • Краще уникати вживання доданого цукру, а споживання солі обмежити менше 6 грамів на день.
Читайте також:  Названо п'ять причин з'їдати по яблуку на день

Відмова від куріння чи вейпінгу. Це суттєво знижує ризики різних видів раку.

Соціальна активність. Недолік спілкування, соціальна ізоляція, самотність є добре відомими факторами ризику погіршення здоров’я: вони збільшують ризик серцевих захворювань, інсульту, недоумства.

Прогулянки на природі. Дослідження показують, що така звичка зменшує вплив стресу на організм, захищає від розвитку дегенеративних захворювань мозку – завдяки знаходженню в зеленому при рідному середовищі знижується кров’яний тиск, розслаблюються м’язи, збільшується вироблення гормонів щастя.