У 70-х роках минулого століття в США набирає обертів мода на здоровий спосіб життя. Все почалося з бігу підтюпцем, а тепер до цього додалися сотні різних дієт, фізичних практик і систем харчування. Чи варто бездумно «хапатися» за спорт і дієти, і де шукати «золоту середину»?

1. Хочеш бути здоровим – бігай!

Про те, що бігати корисно, знають всі. Пропаганда бігу підтюпцем прокотилася по всьому світу ще 40 років тому. Бігуни відзначають, що відчувають себе чудово, і вже просто не в змозі відмовити собі в пробіжках.

Але давайте звернемося до фактів … А вони, м’яко кажучи, дивують. Американські вчені вивчали ефект ранкових пробіжок на 3000 добровольцях протягом 3 років! Вражаюче, але висновок вчених вразив їх самих: ранкові пробіжки можуть стати причиною серцево-судинних захворювань і ранньої смерті! Це стосується тих бігунів, які бігають понад 4,5 кілометрів в день. Таке навантаження для організму надмірне, особливо вранці і в межах міста з асфальтовим покриттям і високою загазованістю. Вчені настійно рекомендують переходити на спортивну ходьбу, а бігати лише 1-3 рази на тиждень на грунтовій поверхні.

2. Продукти без жиру корисні

Знежирені продукти, здавалося б, справжній порятунок для тих, що худнуть, але все не так просто. Почнемо з того, що жир корисний для організму, особливо якщо мова йде про риб’ячий або рослинний жир, що містить омега-3 поліненасичені жирні кислоти.

Знежирені сир, кефір, молоко і йогурт містять в собі більше різних добавок і цукру. Робиться це для того, щоб знежирений продукт не втратив своїх смакових якостей і текстури.

Дієтологи негативно дивляться на такі продукти, радячи своїм пацієнтам вживати нормальну їжу, але в розумних кількостях.

Здоровий спосіб життя

3. Вставати на світанку добре

Для кого-то добре, а для когось не дуже. В цілому, відомо, що рівень гормону стресу кортизолу збільшується з 6 до 8 години ранку. І якщо прокинутися в цьому проміжку часу, та ще й зайнятися активною діяльністю, то кортизол буде триматися на тому ж рівні цілий день. За спостереженнями вчених, жайворонки більш дратівливі і неврівноважені, на відміну від сов, які, як правило, спокійні.

Таким чином, якщо вам на роботі потрібно бути в 8 або 9, то заняття спортом краще відкласти на вечір.

4. Десерти шкідливі для здоров’я

Вчені з Тель-Авівського університету провели цікавий експеримент, в якому добровольців розділили на дві групи. Люди в обох групах отримували однакову кількість калорій, з тією лише різницею, що перші дотримувалися жорсткої дієти, а другим дозволялося вживати солодощі в першій половині дня.

Виявилося, що ті, хто вживав солодощі, худнули швидше, а процес схуднення продовжився і після завершення експерименту. А ось люди, які дотримуються суворої дієти, за короткий час набрали вагу з лишком.

Іншими словами, якщо ви не можете без солодкого, то зрідка можете себе ним балувати, але тільки в першій половині дня.

5. Довгі піші прогулянки корисні для здоров’я

Це правда, але тільки частково. Якщо у вас зайва вага, і ви живете в мегаполісі, то тривалі прогулянки вам підуть на шкоду. А все тому, що повні люди вдихають на 10-30% більше повітря, а разом з ним і отруйних газів, що містяться в атмосфері міст.

Прогулянки краще здійснювати далеко від жвавих вулиць і в ранковий час, коли в місті не багато транспорту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯКІ ЗВИЧКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ?

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ

ЩО БУДЕ, ЯКЩО ВІМОВИТИСЯ ВІД ЧАЮ І КАВИ