Вітамін B12 виконує ряд основних функцій в організмі, які відповідають як за фізичні, так і за розумові процеси. Тому його недолік може впливати на організм по-різному. Лікарі рекомендують звертати увагу на чотири основні симптоми.

В першу чергу, будь-які збої в роботі систем організму відображаються на язиці. Наприклад, при дефіциті B12 з’являється глосит. В цьому випадку язик запалюється, змінює форму і колір, стає опухлим, червоним і болючим. Крім того, на ньому практично «зникають» рецептори, через що язик здається гладким, пише Express.

Одним з найбільш серйозних побічних ефектів нестачі B12 вважається пошкодження нервів. Речовина бере участь в метаболічному процесі, в результаті якого утворюється мієлін. Останній оточує нерви своєрідною ізоляцією, без якої нервова система не може нормально функціонувати. У тозі людина відчуває постійне поколювання по всьому тілу, але найчастіше від цього страждають кінцівки.

Іншим симптомом дефіциту вітаміну є нечіткість або порушення зору. Це пов’язано з пошкодженням системи зорового нерва.

Крім того, варто звернути увагу на слабкість або стомлюваність. Стан виникає, коли організму не вистачає B12 для вироблення червоних кров’яних тіл, які переносять кисень по всьому тілу. В результаті кровотік нездатний ефективно транспортувати життєво важливий газ до клітин, тому людина починає відчувати різку нестачу енергії.

Вітамін B12 міститься в продуктах тваринного походження, включаючи м’ясо, рибу, птицю, яйця і молочні продукти. Також його можна знайти в деяких сортах хліба і рослинному молоці.