Такому популярному підбадьорливому напою, як кава, нерідко приписують масу негативних властивостей. Тим часом, як стверджує косметолог і дерматолог Станіслав Арканніков, не варто повністю відмовлятися від його вживання. По-перше, зазначає медик, негативні ефекти від кави часто сильно перебільшені, крім того, в самому напої є і користь.

Наприклад, зазначає фахівець, більшість тверджень про шкоду кави пов’язані, переважно, з впливом на організм кофеїну. Тим часом, цієї речовини в самій каві, як правило, 0,6-0,7%, тобто, значно менше, ніж в чаї.

Крім того, кофеїн має стимулюючу дію, а тому в окремих випадках здатний навіть позбавити від головного болю, стимулювати дихання в разі простудних захворювань і навіть активізувати серцеву діяльність.

Читайте також:  Ендокринолог розповіла, чи можна схуднути на рисі

Нарешті, кава дозволяє позбутися від сонливості, підвищити фізичну і розумову працездатність людини.

Ряд сучасних досліджень підтвердили, що при помірному вживанні кави істотно знижується ризик розвитку хвороб Паркінсона і Альцгеймера, діабету 2-го типу. А заяви про те, що кава сприяє розвитку захворювань серцево-судинної системи, також є перебільшенням.

Крім того, кава помітно знижує ризики розвитку онкологічних захворювань печінки, молочних залоз і передміхурової залози.

Джерело: AiF