Куріння, надмірна вага і регулярне вживання алкоголю, на думку німецьких лікарів, складають трійку основних факторів, що сприяють розвитку ракових захворювань.

При веденні здорового способу життя можна уникнути від 30 до 50 відсотків усіх випадків раку в усьому світі, наводиться думка експертів в журналі Focus. Таким чином, практично кожна людина може знизити особистий ризик розвитку раку – для цього важливо зменшити вплив факторів, що запускають розвиток раку, підкреслюють лікарі.

Експерти назвали три основних чинники, здатних провокувати онкологічні процеси.

Куріння. В першу чергу онкологи виділяю куріння, як активне, так і пасивне. На їхню думку, з його впливом на організм пов’язаний розвиток десяти видів раку: легенів, стравоходу, горла, язика, глотки, нирки, сечового міхура, підшлункової залози, шлунка та шийки матки.

Зайва вага і ожиріння. Другий за ступенем значності в своєму впливі фактор. Фахівці пояснюють, що ожиріння постійно “розгойдує” концентрації цукру в і ліпідів в крові, рівні гормонів, а також артеріальний тиск. У людей з надлишком ваги збільшений ризик захворіти на рак матки, печінки і нирки.

Вживання алкоголю. Дослідження ясно показують, що регулярне вживання алкоголю за межами здорового порогу значно збільшує ризик розвитку деяких видів раку. Зокрема, підвищується ймовірність розвитку раку язика, стравоходу, горла, глотки, печінки, товстої кишки, молочної залози. Щоденний прийом алкоголю, за оцінками експертів, збільшує ризик раку на 7-29% в залежності від кількості.

Крім цього, значними факторами підвищеного ризику раку лікарі назвали рентгенівські промені, інфекції і неправильне харчування (нестача фруктів і овочів, надлишок червоного обробленого м’яса і солі).