Запах поту може бути майже нейтральним, або ж неприємним і навіть відразливим. Вчені вважають, що на відмінності в його «ароматах» впливають бактерії.

Дослідники стверджують, що спітніле тіло не виділяє смердючого запаху до контакту з бактеріями, передає ВВС.

«Бактерії використовують «транспортний» білок, щоб харчуватися сполуками поту, поганий запах виникає разом з появою відходів такої діяльності, він зумовлений змішуванням хімічних сполук потім», – розповіли наукові фахівці.

Різні бактерії при цьому впливають на запах поту по-різному – найбільш неприємний аромат викликають стафілококи.

Але слід також враховувати фактор індивідуальних особливостей кожного організму. За даними Американського хімічного товариства, у деяких людей спостерігається знижений рівень білкових з’єднань, що дозволяють бактеріям активно розмножуватися в цьому випадку неприємний запах поту виявляється практично не властивий людині. Але якщо поганий запах починає відчуватися навіть при незначному потовиділенні, причиною тому не завжди можуть бути бактерії, на це також впливають як особливості організму, так і звички або приховані порушення.

Зокрема, серед можливих причин відразливого запаху поту вчені виділяють наступні обставини:

  • Харчування, а саме – велика кількість спецій, також нестачу магнію, підвищена кількість білка.
  • Прийом ліків – наприклад, жарознижуючих.
  • Зловживання спиртним – продукти переробки етанолу в такому випадку активно виводяться організмом в тому числі через пори шкіри.
  • Одяг з синтетики – вона не забезпечує тілу відведення вологи.
  • Гормональний збій – співвідношення гормонів в організмі впливає на бактеріальну активність на поверхні шкіри.
  • Хвороби, зокрема, діабет.

Вчені рекомендують: помітивши різку зміну в тому, як тіло виділяє піт, і його запах, потрібно обов’язково відвідати лікаря.

Джерело: МедікФорум