Дослідники встановили, що три кісточкові плоди «потенційно борються» з метаболічним синдромом – смертельно небезпечною сумішшю високого кров’яного тиску, ожиріння та діабету.

Добре відомо, що у багатьох випадках розвитку діабету може сприяти ожиріння: воно стає визначальною причиною приблизно 80% випадків діабету 2 типу. На щастя, це означає, що зміни способу життя, які зменшують ожиріння, можуть зменшити наслідки цього стану. Наприклад, за допомогою здорового харчування. Хоча не існує якогось одного виду їжі, який би однозначно запобігав діабету, дослідження показують: упор на певні продукти все ж таки може допомогти з його профілактикою.

Одним із найбільш рекомендованих способів ремісії діабету є схуднення. Британська організація боротьби з діабетом Diabetes UK радить скинути 15 кілограмів ваги для її досягнення.

Деякі з способів, що допомагають досягти цього – низьковуглеводна або середземноморська дієта. Але яку б дієту не вибрала людина, три «антидіабетичні» продукти можна сміливо включати до раціону: це персики, сливи та нектарини.

За словами фахівців, ці три кісточкові плоди мають речовини, які ефективно протидіють розвитку метаболічного синдрому – стану, при якому спостерігаються ожиріння, високий тиск та діабет. Посилаючись на дослідження, опубліковане Техаським університетом A&M, експерти констатують: ці фрукти корисні для захисту від діабету завдяки своїм фенольним сполукам.

Провідний спеціаліст дослідження, вчений-дієтолог доктор Луїс Сіснерос-Севаллос заявив:

«Фенольні сполуки, присутні в персиках, сливах і нектаринах, мають анти-властивості проти ожиріння, протизапальні та антидіабетичні ефекти в різних клітинних лініях, а також можуть знижувати окислення поганого холестерину ЛПНГ, яке пов’язане з серцево-судинними захворюваннями».

Вчений додав, що кожен із цих фруктів містить схожі фенольні групи, але у різних пропорціях, тому всі вони є добрим джерелом корисних для здоров’я сполук і можуть доповнювати один одного.