Якщо ви звикли вживати їжу пізно вночі, то накопичуватимете більшу кількість жиру, а наступного дня відчуватимете себе голоднішими. Такого висновку дійшли вчені з Гарвардського університету.

Пізній прийом їжі підвищує небезпеку ожиріння, уповільнює обмін речовин та провокує почуття голоду наступного дня. Лікарі вже багато років радять людям не приймати їжу після 10 вечора, оскільки у нас просто немає часу спалити ці калорії перед сном. І ось тепер дослідники з Гарварду встановили, що негативні наслідки пізніх перекушування відчуваються і наступного дня, викликаючи так званий ефект доміно.

Якщо люди востаннє вживали їжу в 10 вечора або пізніше, вони спалювали менше калорій і наступного дня, маючи при цьому більш високий рівень гормонів голоду, порівняно з тими, хто їв до 6 вечора. У них також був і нижчий рівень хімічних речовин в організмі, які змушують нас відчувати себе ситими та щасливими після їди.

Любителі пізніх перекушування з набагато більшою ймовірністю додавали у вазі. Автори дослідження довели, що час прийому їжі має визначальне значення, навіть коли решта залишається незмінним. І якщо люди приймають їжу після 10, це значно впливає на рівень голоду, і на те, як ми спалюємо калорії після їжі, і на процес відкладення зайвого жиру.