Людям, які хочуть позбутися зайвої ваги, не потрібно відмовлятися від жирів і харчуватися одними тільки огірками. Як стверджують фахівці, існує цілий ряд продуктів, які швидко допоможуть привести свою фігуру в форму, при цьому не змушуючи відмовлятися від улюблених страв.

Першим таким продуктом, що цілком очікувано, називають овочі. Вони ситні і досить швидко дарують відчуття насичення їжею, а найголовніше, в більшості овочів міститься підвищена кількість клітковини. Вчені свого часу провели експеримент, в рамках якого з’ясували, що набагато корисніше харчуватися без обмежень в їжі, але в обов’язковому порядку вживати хоча б 30 грамів клітковини щодня, ніж сидіти на суворій дієті. Вся справа в унікальній здатності клітковини поглинати рідину і швидко набухати в травному тракті. У цьому сенсі фахівці частіше рекомендують вживати овочі зеленого кольору, так як в них клітковини найбільше, крім того, вони значно краще засвоюються в організмі.

Другим корисним продуктом для схуднення стали горіхи у всій їх різноманітності. Незважаючи на те, що вони мають досить високу калорійність, в питаннях позбавлення від зайвої ваги вони дуже важливі, оскільки містять повний набір білків з харчовими волокнами, жирів, вітамінів, мінералів та інших цінних для організму сполук. Нарешті, вживання горіхів нормалізує обмін речовин, що вкрай важливо для схуднення.

Несподіваним учасником цього рейтингу виявилися сири. Втім, є досить ситні і калорійні види, які, навпаки, приведуть лише до набору ваги – це чеддер, пармезан, фонтіна і практично всі вершкові сорти. Але є і легкі сири, які дуже багаті корисними поживними речовинами, цинком, кальцієм і багатим набором вітамінів. Тобто, відмовлятися від сиру в даному випадку немає ніякого сенсу, потрібно лише правильно його вибирати.

Не менш цікавими виглядають на цьому тлі і перспективи квашеної капусти. Вміст великої кількості пробіотиків дозволяє цьому продукту не просто підтримувати фігуру, але ще і забезпечувати хороше здоров’я шлунково-кишкового тракту, покращувати стан волосся і шкіри. У квашеній капусті, до слова, міститься велика кількість корисних мікроелементів, фолієвої кислоти, а також вітамінів груп С, В, РР та інших.

Нарешті, не менш корисним в питаннях підтримки гарної фігури або позбавлення від зайвої ваги стане сало. Як з’ясувалося, цей продукт має вкрай корисними властивостями. У свинячому салі міститься велика кількість ненасичених кислот, тому воно швидко дарує відчуття ситості, яке зберігається досить довго.