Мало хто звертає увагу на позу для сну, коли мова заходить про здоров’я серця. Однак дослідження показують, що сон в певній позі може пошкодити серцю.

В одному з таких досліджень взяли участь 40 осіб, у 18 з яких були діагностовані хвороби серця, у 22 їх не було. Їм зробили електрокардіограму (ЕКГ) для контролю електричної активності серця під час сну на спині і на боці. Результати показали, що учасники, які сплять на лівому боці, демонстрували більш значні зміни в своїх оцінках ЕКГ під час відпочинку.

В окремому дослідженні, проведеному в 2018 році, також використовувалася ЕКГ для моніторингу даних серця 9 суб’єктів. Результати також показали, що у учасників, які спали на лівому боці, спостерігалися значні зміни електричної активності серця. Але в цьому дослідженні метод візуалізації, відомий як векторкардіографія, також показав, що серце оберталося і зміщувалося в цьому положенні, що, за словами дослідників, може пояснити зареєстровані зміни.

Для порівняння, коли учасники спали на правому боці, не було зареєстровано жодних змін ЕКГ. Візуалізація показала, що середостіння, тонкий шар тканини між легенями, надійно утримує серце на місці під час сну.

Вчені відзначають, що потрібні додаткові дослідження, щоб оцінити, як положення під час сну може впливати на діяльність серця в цілому. І хоча деякі пацієнти, у яких була діагностована стійка серцева недостатність, повідомляли про проблеми з диханням або дискомфорті під час сну на лівому боці, немає переконливих доказів того, що сон на лівому боці може підвищити ризик серцевих захворювань.

Деякі експерти стверджують, що сон на лівому боці не шкідливий, а може допомогти його функціонуванню. За словами в. Крістофера Вінтера, доктора медичних наук, директора Центру медицини сну лікарні Марти Джефферсон в Шарлоттсвіллі, це допомагає циркуляції крові.