Правильно підібраний раціон – один з “трьох китів” довголіття, вважають фахівці. Стало відомо, які відомі всім і дешеві продукти здатні зміцнити імунітет і захистити організм від хвороб.

Роберт Грем, доктор медичних наук і шеф-кухар каже «перший крок у зміцненні вашої імунної системи-це підтримка здорової, збалансованої дієти, багатої цільними зернами, фруктами і овочами, здоровими жирами, пре – і пробіотиками і високоякісним білком», пише Eatthis. Він стверджує, що є певні продукти, які необхідно їсти якомога частіше.

Спаржа – це дієтичний пребіотик, який являє собою тип неперетравлюваної клітковини, званої олігосахаридами. Доктор Грем радить “думати про (пребіотики – “редакція”) як про “їжу або добрива “здорових бактерій в кишечнику”. Він підкреслює, що пребіотики працюють, покращуючи імунну систему, підвищуючи протизапальні цитокіни при одночасному зниженні прозапальних цитокінів. Інші хороші джерела пребіотиків включають фрукти, овочі, боби та цільні зерна, такі як пшениця, овес та ячмінь.

Молоко є хорошим джерелом селену і помітним джерелом цинку. Одна чашка знежиреного молока забезпечує 11% і 7% рекомендованої добової кількості селену і цинку відповідно. За словами експерта, селен посилює функцію багатьох імунних клітин, а нестача цинку “погіршує функцію імунної системи, яка поліпшується зі збільшенням споживання цинку”.

“Броколі містить поліфеноли антиоксидантної дії, які важливі для імунної системи”, – говорить доктор Грем. Він пояснює, що до складу броколі входить з’єднання під назвою сульфорафан глюкозинолат, яке є засобом боротьби з хворобами, що підвищує імунітет. У список також увійшли гриби шиїтаке, курячий суп, імбир, цитрусові фрукти, часник, грецький йогурт і кольорова капуста.