Ви коли-небудь стикалися в супермаркеті з колегою по роботі і не впізнали його? У всьому винен ваш блискучий і ледачий мозок.

Нове дослідження, проведене доцентом Олівером Бауманом з Університету Бонда, проливає нове світло на те, як найскладніший орган тіла вловлює спогади.

Дослідники спеціально вивчали, як мозок реагує, коли люди вперше стикаються з людиною або об’єктом поза контекстом.

Доктор Бауманн сказав, що, оскільки ми коли-небудь бачили колегу в офісі, система пам’яті, здається, створює знімок, який об’єднує людину та офіс.

“Наш мозок вважає, що цій людині місце в цій кімнаті. Якщо ви зустрінете їх десь ще, це створить проблему, оскільки ви можете їх не впізнати. Цього не відбувається, коли наш мозок дізнається, що людина існує незалежно від кімнати. Другий раз, втретє наш мозок не зробить цю помилку знову, а закодує людину і кімнату окремо”.

Читайте також:  У кожного десятого залежність перед роботою

Доктор Бауманн сказав, що це явище вказує на те, що наш мозок «за своєю природою ефективний або майже ледачий».

“Це гарантує, що ми не перевантажуємо наш мозок і не витрачаємо простір і енергію”.

Доктор Бауманн сказав, що результати дають уявлення про те, як наша система пам’яті прагне до ефективності і кодує тільки те, що їй абсолютно необхідно.

“Забудькуватість можна розглядати як особливість, тому що ми не повинні кодувати більше, ніж нам потрібно, і більше не завжди краще”.

Люди з гіпертимезією пам’ятають майже все в своєму житті, і хоча це здається витонченим подвигом, у них є і зворотна сторона, тому що у них є такий величезний обсяг інформації, і стає дуже важко зосередитися на завданні.

Читайте також:  Названо основні ранні симптоми раку шлунка

Дослідження опубліковано опубліковано в журналі Frontiers in Psychology.