Онколог Іван Карасьов звернув увагу на ознаки одного з найбільш агресивних та смертоносних видів раку.

Лікар повідомив, що тяжке захворювання підшлункової залози тягне за собою зміни у двох системах організму: травної та гормональної. Симптоми, що викликаються порушенням їх функціонування, можуть проявлятися і при розвитку підшлункової раку, при цьому їх легко сплутати з іншими проблемами. Наприклад, це можуть бути неприємності зі шкірою.

Лікар назвав жовтизну шкіри можливою ознакою раку підшлункової залози. Він додав, що виникнення ефекту жовтяничності шкіри та слизової оболонки може пояснюватися наявністю злоякісної пухлини, що вражає голівку підшлункової.

У свою чергу онкологи з медичної організації Cancer Research UK розповіли про дискомфорт у животі, що часто виникає при цьому захворюванні.

«Дискомфорт може поширюватися на спину і посилюватися в той момент, коли людина приймає горизонтальне положення (у сидячому положенні больовий синдром менш помітний). Стан може погіршуватися і після їди».

Інший лікар, гастроентеролог Діляра Лебедєва заявила, що поява болю, що тягне, в боці є поширеною ознакою виниклих у ШКТ порушень, можливих захворювань. За словами спеціалістки, людині з таким симптомом потрібно обов’язково обстежитись, ігнорувати її небезпечно.