Дотримання даного типу харчування, крім скинутих кілограмів, сприяє цілого ряду оздоровчих процесів і навіть захищає від старіння.

Наукові фахівці з США, апелюючи до даних провідних дієтологів, зробили висновок про те, що кетогенна дієта претендує на звання самої здорової в світі, пише Business Insider.

«Кетогенна дієта допомагає людині правильно вибудувати власний раціон харчування, поліпшити роботу всіх внутрішніх органів, що відповідають за травлення, так і за серцево-судинну діяльність, а також знизити ризик виникнення важких хвороб мозку», – констатували дослідники.

Головний принцип кетогенної дієти – низьке споживання вуглеводів, не більше 30 грамів на добу. Стабільне зниження рівня інсуліну і цукру, яке має місце при такому харчуванні, має множинним корисним впливом на здоров’я людини, вважають фахівці.

Існує кілька варіантів кетогенної дієти:

  • Стандартна кетогенна дієта. Вміст вуглеводів в денному раціоні не перевищує 5%, білка – 20%, тоді як вміст жирів високий – 75%.
  • Циклічна кетогенна дієта. Поєднання кетогенної дієти і звичайного харчування у форматі 5:2. Тобто при такому харчуванні допускається невелике вуглеводне завантаження два дні в тиждень.
  • Цільова кетогенна дієта. Вживання вуглеводів дозволяється під час тренувальних днів.
  • Високобілкова кетогенна дієта. Включає велику кількість білків. Відношення макронутрієнтів: 60% жирів, 35% білків і 5% вуглеводів.

Вчені заявили про те, що кетогенна дієта може стати одним з найбільш ефективних способів боротьби зі старінням. Дотримання даного раціону харчування сприяє збереженню мозку в стані підвищеної готовності до інтелектуальної діяльності, що захищає від хвороби Альцгеймера або старечої деменції, а також зміцнює здоров’я кісток.

Також кетогенна дієта допомагає боротися з метаболічним синдромом та його наслідками, що включають порушення обміну речовин, ожиріння, підвищений цукор в крові і діабет другого типу, надмірний холестерин.

Джерело: МедікФорум