Певний раціон допомагає знизити рівень артеріального тиску разом із ризиком серцевих захворювань.

Здорове харчування необхідне підтримки артеріального тиску оптимальному рівні. Дослідження показують, що вживання певних продуктів (особливо продуктів з калієм і магнієм), допомагає знижувати АТ і покращує самопочуття при гіпертонії.

Зокрема, гіпертонікам можуть бути корисні цитрусові: відомо, що грейпфрути, апельсини та лимони здатні надавати антигіпертензивну дію. Вони сповнені вітамінів, мінералів та рослинних сполук, які оздоровлюють серце, у тому числі за рахунок зменшення високого кров’яного тиску.

Лосось та інша жирна риба є чудовим джерелом омега-3 жирних кислот, які важливі для серця. Ці жири можуть допомогти знизити рівень артеріального тиску, зменшуючи запалення та кількість оксилипінів, що звужують кровоносні судини.

Також до найбільш корисних продуктів харчування при гіпертонії входять квасоля і сочевиця – вони багаті на поживні речовини, які допомагають регулювати кров’яний тиск, такими як клітковина, магній і калій.

Ще один «чарівний» продукт для гіпертоніків – арахіс. Він насичений калієм, необхідним регулювання артеріального тиску.

У свою чергу, морква насичена фенольними сполуками, такими як хлорогени, п-кумарин та кавові кислоти, які допомагають розслабити кровоносні судини та зменшити запалення. Внаслідок цього покращуються й параметри тиску.

Деякою гіпотензивною дією має і селера: він містить сполуки фталати, які допомагають розслаблювати кровоносні судини.

Помідори та томатні продукти багаті багатьма поживними речовинами, включаючи калій та каротиноїд лікопін. Вони знижують ризик серцевих захворювань, протидіючи гіпертонії.

Крім цього, способом зниження кров’яного тиску є вживання броколі. Овоч містить багато флавоноїдних антиоксидантів, які зміцнюють функцію кровоносних судин та підвищують рівень азоту в організмі.