Вчені з Університету Толедо в США встановили, що тривале «спілкування» зі смартфоном згубно впливає на сітківку очей і осліпнути в результаті отриманих пошкоджень цілком можливо. Якщо кожен день ви по кілька годин дивитеся на екран смартфона, є всі шанси, що зір почне знижуватися, заявили фахівці.

Згідно з їхніми даними, екрани смартфонів випромінюють блакитне світло, яке здатне стати справжнім “вбивцею” для сітківки очей. Фахівці провели експерименти, які дозволили з’ясувати, як саме світло, що випускаються екранами смартфонів, засліплює людей.

“Блакитне світло може спровокувати появу токсичних молекул і до того ж воно має коротку довжину хвилі”, – застерегли експерти.

За словами вчених, ще раніше було відомо, що блакитне світло, подібне до світла смартфонів, погіршує зір. Їх досліди підтвердили справедливість думки про шкоду такого світла для очей, вони допомогли прояснити, що світ смартфонів пошкоджує сітківку і здатний дати поштовх процесам, в результаті яких цілком реально осліпнути. Він провокує виникнення хімічних реакцій, в ході яких виробляються компоненти, згубні для фоторецепторів – чутливих до світла клітин очей. Через втрату таких клітин може розвинутися дегенерація макули, невиліковне захворювання очей, що веде до значної або навіть повної сліпоти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІДКРИТО ОСОБЛИВИЙ ВПЛИВ СМАРТФОНІВ НА МОЗОК

ЗАРЯДЖАТИ СМАРТФОН В СПАЛЬНІ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ