Ходіння без шапки в холоди загрожує погіршують самопочуття стрибками тиску, запаленням черепних нервів і іншими розладами.

Вчені констатують, що в умовах холоду будь-який відкритий і незахищений ділянку тіла стає «порталом», через який найбільш інтенсивно його залишає тепло. Якщо врахувати, що площа голови далеко не мініатюрна (особливо у дітей), відсутність шапки може швидко привести до переохолодження, попереджають експерти.

Ними були названі найнебезпечніші наслідки ходіння без шапки в холоди.

“Голова не захищена нічим крім волосся, тому щоб врятувати себе від переохолодження організм працює інтенсивніше. Це небезпечно стрибками тиску і запаленням черепних нервів, появою мігрені”, – перерахували фахівці.

Нерідко можна почути, що відмова від шапки в холоди веде до випадання волосся, грипу або менінгіту. Але це не так. З втратою волосся пов’язані інші причини, а вірусні захворювання атакують нас, коли з ними не справляється імунітет.

У той же час, якщо відсутність шапки сприяє загальному замерзанню і охолодженню, це може послаблювати захисні ресурси організму, оскільки холод сприяє зниженню противірусної активності інтерферонів – білків, що борються з вірусами.

Говорячи про поширені наслідки ходіння без шапки в холоди, фахівці назвали “обмороження вушних раковин, риніт, синусит і отит”.

Джерело: МедікФорум