Волоські горіхи продукт, який є одним з найбагатших поживними речовинами в світі, який вчені пов’язують з різними перевагами для здоров’я.

Зокрема, горіхам приписують зміцнення серцево-судинної системи, підтримку імунітету і зниження ризиків розвитку деяких видів раку.

Виявляється, що всі ці лікувальні ефекти пов’язані з впливом горіхів на мікробіом кишечника. Доведено, що вживання волоських горіхів не тільки забезпечує цей орган життєво важливою клітковиною, але також знижує рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) в організмі.

Дослідники виявили, що горіхи підвищують рівень трьох штамів бактерій, а саме Faecalibacterium, Roseburia і Clostridium.

Ці мікроби представляють інтерес в основному тому, що вони мають здатність виробляти бутират – з’єднання, пов’язане з оптимальним здоров’ям кишечника.

“Ми виявили, що вживання волоських горіхів збільшує кількість мікробів, що виробляють бутират, корисний метаболіт для здоров’я товстої кишки. Таким чином, взаємодія волоських горіхів з мікробіомом і викликає позитивні ефекти для здоров’я”, – цитує вчених Food News.

Бутират має здатність зменшувати запалення і підвищувати чутливість до інсуліну.

Крім того, фахівці виявили, що споживання волоських горіхів призвело до зниження вторинних жовчних кислот, які були пов’язані з більш високими показниками колоректального раку і пошкодженням клітин в шлунково-кишковому тракті.