ГоловнаНовини Здоров'яНазвано найбільш простий спосіб зупинити старіння серця

Названо найбільш простий спосіб зупинити старіння серця

Експерти пояснили, чому нетривалі, але більш часті тренування так корисні для здоров’я. Навантаження в щоденному режимі генерують створення нових клітин, що украй корисно для здоров’я серця.

серце

Навіть самі помірні фізичні навантаження можуть суттєво зміцнити здоров’я серця, якщо ними займатися кожен день. Регулярний рух змушує клітини людини дотримуватися здорового ритму регенерації, що пригнічує запальні процеси, які призводять до втоми і хвороб серця, як вважають вчені з Гарварду. В ході серії експериментів лабораторні миші генерували в 4 рази більше нових клітин серцевого м’яза, якщо вони займалися в біговому колесі щодня. Це відкриття має велике значення в справі реабілітації жертв інфарктів, яким вкрай важливі нові клітини серця. Крім того, вчені довели, що навантаження корисні і людям по мірі старіння.

Читайте також:  Лікар назвав доступні продукти, що омолоджують тіло

«Збереження здоров’я серця вимагає підтримання балансу між втраченими і новоствореними клітинами серцевого м’яза, – розповідають автори дослідження. – Втрата клітин відбувається в результаті яких-небудь патологічних пошкоджень або просто старіння, і на зміну померлим клітинам повинні приходити нові. Наше дослідження показує, що фізичні навантаження дозволяють відмінно підтримувати цей баланс. Ви можете зробити серце більш молодим, займаючись спортом кожен день, нехай і нетривалі періоди часу».

Серце людини володіє відносно низькою здатністю до саморегуляції, і навіть молоді люди оновлюють приблизно 1% клітин серцевого м’яза щорічно. Однак ця кількість з віком скорочується, ну а безповоротна втрата клітин серця пов’язана з загрозою розвитку смертельно небезпечної серцевої недостатності.

Читайте також:  Експерти назвали напої, від яких краще відмовитися після 50 років

Джерело: МедікФорум