Статистика говорить про те, що число людей, що використовують різні рідини для полоскання порожнини рота, з кожним роком стає все більше. Але чи завжди потрібно користуватися цими засобами в реальному житті?

Дослідницькою компанією Mintel було встановлено, що у 2006 році рівень споживачів, які використовують ополіскувачі для рота становив трохи більше 40%. В наші дні користуються цими рідинами вже майже 55% відсотків сучасних людей, пише HealthlyStyle.

Але при цьому далеко не всі стоматологи поділяють переконання в корисності таких ополіскувачів для рота. Науковий радник Британської стоматологічної асоціації професор Деміен Уолмслі заявив про те, що рідини для полоскання рота дійсно давали позитивні клінічні ефекти (зокрема, допомагали зменшувати наліт), – але в цілому вони були несуттєвими.

«Ці рідини можуть бути корисними, але вони не зрівняються з ефективністю зубної щітки», – поділився думкою експерт.

Інший британський експерт, стоматолог Філ Штеммер (співробітник медичного центру Fresh Breath в Лондоні) оцінив ополіскувачі для рота набагато більш критично. За його словами, такі рідини здатні звести до нуля корисність зубної пасти.

«Іноді взаємодія між хімічними речовинами у складі зубної пасти та рідини для полоскання рота така, що вони можуть нейтралізувати один одного», – сказав доктор Штеммер.

Експерт переконаний, що людям, у яких немає проблем з зубами, при цьому регулярно дотримуються гігієну порожнини рота, – ополіскувачі не потрібні.

«Якщо ви чистите зуби, користуєтеся ниткою, не страждаєте хворобами ясен і періодично відвідуєте лікаря, то ви, ймовірно, викидаєте гроші на вітер, купуючи ці рідини», – впевнено зазначив стоматолог.

З боку науки вже не в перший раз виражається явний скепсис з приводу необхідності використовувати ополіскувачі для рота як обов’язковий компонент догляду за зубами і яснами. У 2017 році експертами в області стоматології з Гарвардського університету в США було зроблено заяву про те, що рідини для рота можуть знищувати корисні бактерії в порожнині рота і провокувати розвиток діабету.

Джерело: МедікФорум