Метааналіз понад 20 000 осіб показав, що тривале лікування ніацином може підвищити резистентність до інсуліну та рівень цукру в крові у людини.

Діабет 2 типу широко вважається довічний стан, який викликає занадто багато цукру в крові. Це часто спричиняє резистентність до інсуліну, яка може призвести до небезпечного порушення регуляції рівня цукру в крові при поганому контролі. Генетика та спосіб життя є найважливішими факторами ризику розвитку діабету, але деякі добавки також пов’язані з цим захворюванням, пише Express.

Було показано, що ніацин – вітамін B3 – викликає негативний метаболізм інсуліну, посилюючи контроль глюкози та чутливість до інсуліну.

Відомо, що одним потенційно важливим побічним ефектом нікотинової кислоти є підвищення рівня глюкози у хворих на діабет.

Ефект може виявлятися у людей без цього захворювання, що потенційно підвищує ризик розвитку діабету. У метааналізі 11 випробувань за участю понад 26 340 учасників, які не страждають на діабет.

Протягом періоду спостереження у 3,6 року приблизно у 1371 учасника було діагностовано діабет.

“Терапія ніацином була пов’язана з відносним ризиком розвитку діабету 1,34”.

Це відповідає одному додатковому випадку діабету на 43 людини, які спочатку не страждають на діабет, які лікуються протягом п’яти років. Лікування 43 пацієнтів без діабету добавкою протягом п’яти років призведе до додаткового випадку діабету.

Більш того, у результаті більшості цих пацієнтів була потрібна госпіталізація. Однак механізми, що пояснюють згубний вплив ніацину на контроль цукру в крові та діабет, залишаються неясними.