Гастроентеролог, кандидат медичних наук Олексій Парамонов розповів, що вживання салатів, щедро присмачених майонезом, слід обмежити.

При цьому найшкідливішими салатами медик вважає “Олів’є” і “Мімозу”, без яких не обходиться практично жодне торжество в сім’ях. Ці салати, як і “оселедець під шубою”, іноді буквально заливають майонезом. Такі страви гастроентерологи називають калорійною бомбою.

Заправляти салати слід нежирною сметаною або йогуртом без добавок. Це і смачно, і корисно.

Також підшлункова» не любить ” занадто жирні страви, наприклад, свинину по-французьки.

Часто біль в підшлунковій викликається не хворобами, а похибками в дієті. Якщо ми переїдаємо або вживаємо занадто багато спиртного і жирних продуктів, залоза працює на межі можливостей.

Читайте також:  Знайдено простий продукт, що швидко знижує холестерин

Як зрозуміти, що болить саме підшлункова залоза? Больові відчуття локалізовані в області навколо пупка, а при гострому панкреатиті віддають в спину — цей ефект медики називають «оперізує болем». Болі посилюються після рясної або жирної їжі, алкоголю а також в положенні лежачи на спині. Цей біль практично не купірується, носить постійний, неприступний характер і трохи слабшає, якщо сісти і нахилитися вперед. При панкреатиті, крім болю, спостерігаються нудота і блювота, слабкість, пітливість.

Як повідомляють лікарі, останнім часом років спостерігається зростання захворювань, пов’язаних з роботою підшлункової залози. У лікарні все частіше надходять пацієнти з панкреатитом і раком.

Читайте також:  Названі корисні властивості оцту