Найпростіше, що ми можемо зробити для профілактики раку прямо зараз – провести ревізію свого холодильника.

Жоден продукт не зможе на 100% захистити вас від раку, але деякі з них здатні істотно знизити ризик розвитку захворювання, а деякі, навпаки, збільшити ймовірність хвороби. Ми зібрали список найкорисніших з точки зору лікарів-онкологів продуктів і страв, а також найнебезпечніших.

Отже, ці страви лікарі-онкологи рекомендують їсти якомога частіше, в ідеалі — кожен день, щоб ризик настання хвороби був якомога нижчим.

Часник

Лікарі радять додавати часник у ваші улюблені страви і їсти його якомога частіше, так як сполуки сірки, які містяться в ньому здатні стимулювати природні захисні властивості імунної системи. Дослідження показують, що регулярне вживання часнику здатні знизити ризик розвитку раку шлунка на 12%.

Броколі

Капуста броколі ще один суперфуд, здатний запобігти ризику розвитку небезпечного захворювання. Але лікарі попереджають: ні в якому разі не можна готувати її в мікрохвильовці, так як при цьому руйнується до 97% рослинних флавонідів, які і захищають наш організм.

Бразильський горіх

Цінне джерело селену – мікроелемента, який змушує ракові клітини руйнуватися і істотно знижує ризик розвиток колоректальних форм раку, а також раку передміхурової залози. Дослідження, яке проводили фахівці Корнелльського університету і Університету Арізони, показало, що всього два неочищених бразильських горіха в день знижують ризик розвитку раку передміхурової залози на 63%, ризик колоректальних злоякісних пухлин на 58%, а також на 46% знижує ризик розвитку інших форм раку.

Читайте також:  Робота в офісі без вікон наражає на ризик діабетиків

Цитрусові

Регулярне вживання лимонів, апельсинів і грейпфрутів істотно знижує ризик розвитку раку гортані, шлунка, а також порожнини рота. Крім того, цитрусові допомагають знизити ризик розвитку раку стравоходу.

Чорниця

Мабуть, найкорисніша ягода – адже в ній дуже багато антиоксидантів, здатних нейтралізувати дію вільних радикалів, які пошкоджують здорові клітини і здатні привести до небезпечних захворювань, в тому числі раку. Дослідження показують, що свої корисні властивості чорниця зберігає не тільки в свіжому вигляді, але і в сушеному, замороженому, а також в джемах.

Лосось

Взагалі будь-яка жирна риба неймовірно корисна: всього чотири порції в тиждень здатні на третину знизити ризик розвитку лейкемії, мієломи і лімфоми. Крім того, регулярне вживання жирної риби здатне запобігти розвитку раку матки.

Ківі

Ківі багатий вітамінами С і Е, а також лютеїном і міддю і антиоксидантами, які нейтралізують дію вільних радикалів і захистити ваше здоров’я.

Чай

Всього дві чашечки чаю в день здатна на 32% знизити ризик розвитку раку яєчників. Дослідники вважають, що вся справа в флавоноїдах, антиоксидантних сполуках, яких багато в чайному листі.

Яблуко

По-перше, натуральні харчові волокна, якими багаті яблука, знижують ризик розвитку колоректальних форм раку. А, по-друге, особливий вид антиоксиданту, проціанідіни, здатні вбивати ракові клітини. Так що дійсно, чим частіше ви їсте яблука, тим менше вам доведеться звертатися до лікаря.

А ось від цих продуктів лікарі-онкологи радять відмовитися або хоча б їсти їх якомога рідше:

Читайте також:  Судинозвужувальні краплі можуть нашкодити стану мозку та серця

Оброблене м’ясо

Не так давно фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я офіційно зарахували ковбаси, сосиски та інші продукти з обробленого м’яса до канцерогенів. Як зазначається в доповіді, нещодавно опублікованій ВООЗ, всього 50 грамів обробленого м’яса щодня на 18% збільшують ризик розвитку раку кишечника. Причому шкідливим ці продукти стають в першу чергу через речовини, за допомогою яких продовжується термін зберігання м’яса — і які, потрапляючи в організм, роблять його більш вразливим для небезпечної хвороби.

Попкорн

Найнебезпечнішим для вашого здоров’я може виявитися попкорн, приготований в мікрохвильовій печі: справа в тому, що при його приготуванні часто використовуються синтетичні олії, пари якої містять небезпечне з’єднання діацит, яке підвищує ризик розвитку раку легенів. Саме діацит попкорну його спокусливий аромат – і, на жаль, робить цей продукт занадто небезпечним.

Лосось

Лосось, вирощений на спеціальних фермах, зрозуміло, доступніше «дикого» — але і куди небезпечніше для нашого здоров’я. В середньому, в “вирощеному” лососі міститься в 16 разів більше поліхлорованих біфенілів (ПХБ) — токсичних речовин, що підвищують ризик розвитку небезпечних пухлин. Лосось – дуже корисна риба, але перш ніж придбати її, поцікавтеся походженням!

М’ясо на вугіллі

Висока температура, необхідна для приготування стейків, шашлику або інших страв з використанням гриля, викликає появу гетероциклічних ароматичних амінів і поліциклічних ароматичних вуглеводнів — канцерогенів, які ставлять під загрозу ваше здоров’я. Втім, це не означає, що вам потрібно відмовитися від шашлику назавжди — але хоча б не їжте ті його частини, які потемніли в процесі приготування.

Читайте також:  Лікар розповідає, коли затяжна хвороба є ознакою раку

Штучні підсолоджувачі

Строго кажучи, будь-які замінники цукру і підсолоджувачі варто викинути прямо зараз – і надалі уважно стежити, щоб ця капость більше не перетнула поріг вашого будинку. Вони руйнують наш обмін речовин, вони підвищують ризик серцевого нападу, нарешті, деякі з них дійсно канцерогенні. Втім, є ще одна проблема: надмірне вживання звичайного цукру теж може привести до прискореного розмноження ракових клітин. Тому, як не крути, а варто навчитися їсти менше солодкого.

Алкоголь

Рак головного мозку, гортані, стравоходу, печінки, молочної залози і товстої кишки — знаєте, що об’єднує ці прояви страшної хвороби? Їх розвиток може спровокувати регулярне вживання алкоголю – доведено дослідженнями, на жаль. Якщо ви не готові повністю відмовитися від спиртного, можливо, варто знизити кількість або частоту вживання — заради вашого ж здоров’я.

Транс-жири

Транс-жири утворюються, коли виробники перетворюють рідкі олії в тверді жири за допомогою гідрування. Робиться це для того, щоб збільшити термін придатності продукту і стабілізувати його смакові якості, і широко застосовується при виробництві таких продуктів, як маргарин, крекери, крупи, цукерки, хлібобулочні вироби, печиво, гранола, чіпси, закуски, салатні заправки, жири. І якщо вам дороги ваші життя і здоров’я, варто сказати тверде «ні» будь-яким продуктам, до складу яких входять транс-жири.